воскресенье, 30 июня 2013 г.

Цільова творча програма по збереженню та зміцненню здоров’я учнів


Автор: соціальний педагог/практичний психолог Смільченецького НВК Тищик О.М.

«Бути сучасним, значить – здоровим»
        
Основним завданням цієї програми є:
Стимулювати учнів до здорового способу життя і позитивної соціальної орієнтації, сприяти валеологізація навчально – виховного процесу, навчавши з раннього віку навичкам охорони власного життя і здоров’я . Програма складається з таких розділів: „ Власне здоров’я – у власних руках”, "Здоровий дух дає здорове тіло”, „Я – за здоровий спосіб життя”, „Гармонія душі і тіла”

         Основна мета програми – сформувати свідоме, відповідальне ставлення кожної дитини до питань особистої та колективної безпеки, пропаганди здорового способу життя, фізичної культури і спорту.

     Програма передбачає:
-         оволодіти правилами особистої безпеки, психологічної готовності та вміння протидіяти небезпеці;
-   знання правил надання само і взаємодопомоги в різних життєвих та екстремальних ситуаціях;
-   формування у дітей навичок свідомого та відповідального ставлення до питань безпеки;
-   пропаганду та впровадження передового досвіду роботи з питань дитячої безпеки та занять фізичною культурою та спортом;
-   проведення масових заходів: випробувань, конкурсів, вікторин, семінарів, тренінгів, конференцій з питань основ безпеки життєдіяльності;
-   підготовку та апробацію програм, випуск методичної, довідкової літератури.

Розділ І

«Власне здоров’я – у ваших руках»

Пам’ятка учневі: пам’ятай: «Здоров’я всьому голова», «У здоровому тілі – здоровий дух», «Здоров’я маємо – не дбаємо, а втративши – плачем», «Здоров’я людини – це найдорожчий скарб».
Класний керівник: має формувати з дитячих років свідоме ставлення кожного до власного здоров’я і здоров’я суспільства в цілому; прищеплювати дітям знання, уміння і навички, які допоможуть їм протягом усього життя зберігати і зміцнювати своє здоров’я.
Програмні тези: соціальні норми життя як суспільна угода, що дозволяє зберегти, поліпшити, продовжити життя людей. Гігієна як умова сили та краси тіла. Гігієна як умова приємного стану.

Види діяльності:
1 – 4 класи: години спілкування: „збереження здоров’я та й на все життя”; „Наше здоров’я – у наших руках”; змагання „Здоров’я і спорт поруч ідуть”; змагання „ Здоров’я  і  спорт поруч ідуть”; фізкультхвилинки;  рухливі ігри на природі; екскурсії в природі; зустрічі з лікарями; ранки; спортивні свята”. 
5-8 класи:  психологічний практикум  “Азбука здоров’я”; уроки здоров’я ; психологічні тренінги ; тестування , анкетування ; перегляд та обговорення відеофільмів з даної теми ; година спілкування  „ Збережи здоров’я  та й  на все життя” ; зустрічі з психологом ,  лікарями ; листи – посилання майбутньому поколінню ; вправа  „Дівчата – хлопці” ; відверта розмова  “Коли ви ризикуєте” ; рольова гра   „ Як себе повести?”.     
9-11 класи: психологічний практикум „ Це треба знати” ; диспути: „ Здоровий спосіб життя. В чому він?”,  „Статеве життя: за і проти?”; психологічні тренінги; уроки здоров’я; перегляд та обговорення відеофільми з даної теми; година спілкування  „ Бережи здоров’я змолоду”; зустрічі з психологом, лікарями; твори-роздуми на тему:  „Власне здоров’я – у власних руках”; тестування; анкетування; відверта розмова   „Сексуальність  і ставлення  до неї”; вправи: „ Шляхи передачі ВІЛ”; „Міфи і факти про ВІЛ-СНІД”; інформаційне повідомлення „ Як запобігти ВІЛ-інфікуванню?”; зустріч з лікарем - гінекологом   „ Безпечний спосіб статевого життя”. 
Навчання підлітків – лідерів ( напрями – профілактика алкоголізму):
·       Законодавство України на захисті здоров’я молоді.
·       Я- особистість, я- впевнений в собі.
·       Батьки - п’яниці, діти – інваліди. Про яке майбутнє мрієш ти? (Розробки бесід з однолітками).

Комментариев нет:

Отправить комментарий